+420 549 420 107
@  obecniurad@chudcice.cz
Obecní úřad Chudčice
Chudčice 220
664 71 Veverská Bítýška

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH OBCE CHUDČICE


IDS Infomail

16.06.2023
Hlášení rozhlasu

Milí čtenáři našeho Infomailu!

Máme před sebou dopravně-gurmánský víkend. V rámci festivalu Ignis Brunensis se v Brně v sobotu a neděli koná řada akcí s historickými vozidly veřejné dopravy - Dopravní nostalgie. KORDIS se na Vás tradičně těší v sobotu ve stánku na náměstí Svobody a v neděli mezi 10. a 14. hodinou na nádraží na VI. nástupišti, kde bude také náš stánek a k němu i historický Pantograf řady 560 a nová jednotka Moravia s možností vstupu na stanoviště strojvedoucího. Navíc pak z náměstí Svobody od kašny pojede od 10:30 do 15:30 každou hodinu historický autobus na Mohylu míru, jízdenka bude i vstupenkou do památníku a muzea. Využijte příležitost podívat se na původní expozici, brzy bude uzavřena a modernizována.

V sobotu pak Jihomoravský kraj pořádá v Miroslavi gurmánskou akci Festival plný chutí s vystoupením Support Lesbiens. KORDIS tam zajišťuje dopravu z Brna za lidové ceny historickým vlakem v 9:15 a 13:15, který velmi pomalu projede přes Ivančický viadukt. Z okolních obcí je svoz historickými busy.

A nyní ke změnám v dopravě. Aby akcí nebylo málo, v pátek a sobotu se navíc koná v okolí Hustopečí Rallye Agrotec 2023 a mění se tak trasy některých spojů. V pondělí a úterý přes den budou vlaky R8 mezi Přerovem, Vyškovem a Brnem nahrazeny autobusy. Přesouvá se větší počet zastávek. V Želči se chystají změny tras projíždějících busů. Ve Vyškově se mění trasy dvou městských linek. A v Ostopovicích tradičně budou koncem týdne hodovat a neobslouží smyčku.

Podrobnosti a další výluky najdete v Infomailu na odkazu: Infomail IDS JMK 24/2023. Aktuální verzi infomailu najdete vždy i na našem webu v patičce.

______________

ZÁBAVNÍ SUPERVÍKEND

Tento víkend kraj náš žije

v Miroslavi jí se, pije

a Dopravní nostalgie

z Brna všechnu nudu smyje.

Historický vláček čeká

zaveze nás do daleka

u Ivančic každý smeká

viadukt a pod ním řeka.

Tramvaje a autobusy

zejména ty staré kusy

s nimi každý svézt se musí!

U přehrady oddechnu si.

Ohňostroje večer pálí

vidět, slyšet jsou už z dáli

na ně míří velcí, malí.

Tramvají se domů valí.

V neděli pak jasné cíle:

Nejdřív Panťák, Moravie

a pak modrým busem čile

dojedeme až k Mohyle.

__________________

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.

Pro přihlášení nebo odhlášení odběru infomailů stačí zadat příslušný email do pravého horního rohu na našem webu www.idsjmk.cz.

 

KORDIS JMK, a.s.

koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj

15.6.2023

 

Přiložené soubory:
IDS Infomail 2023-24-4250.pdf
IDS Infomail 2023-24.pdf