+420 549 420 107
@  obecniurad@chudcice.cz
Obecní úřad Chudčice
Chudčice 220
664 71 Veverská Bítýška

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH OBCE CHUDČICE


Hlášení rozhlasu 🔎

Plánované vypínání vysílání DVB-T

Plánované vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech jednáme s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme Vás o něm neprodleně informovat. 

 

Přijatá opatření k provozu České pošty

Přiložené soubory:
Přijatá opatření k provozu České pošty.msg

Covid-19 základní informace a doporučení pro občany

Přiložené soubory:
COVID-19 letak.pdf

Odečty vodoměrů

Vážení odběratelé,

 

Vodárenský svazek “Bítešsko“ nebude s ohledem na omezení kontaktu s lidmi v měsíci březnu provádět plánované odečty vodoměrů v obci Chudčice.

Tímto prosíme odběratele, aby v nejbližších dnech provedli samoodečet vodoměru a stav vodoměru nahlásili spolu se jménem a číslem odběrného místa  na telefonním čísle: 549 420 505 nebo emailem: vod.svazek@obecveverskabityska.cz

Děkujeme za pochopení a spolupráci!

Šijeme roušky

Za koordinační tým dobrovolnických iniciativ Jihomoravského kraje proti koronavirové infekci:

  obracíme se zdvořilou žádostí ve věci opatření proti koronavirové infekci. Velkým a akutním problémem těchto dní je nedostatek ochranných prostředků – roušek. I v případě, že úsilí státu zajistit jejich velké množství dodávkami ze zahraničí bude úspěšné, nebude ani jednoduché, ani rychlé zajistit jejich distribuci zejména do lokálních míst, kde stále dochází k nevyhnutelnému kontaktu mezi lidmi: v sociálních a terénních službách, v lokálních ordinacích, v obchodech s potravinami a podobně. I podomácku ušitá rouška přitom velmi významně zabraňuje šíření infekce směrem od infikované osoby. Společnost reagovala na tento nedostatek spontánními aktivitami – lidé šijí roušky doma a šíří je dál. Pomáhá to, ale roušek je stále velký nedostatek. Přitom v našich obcích  jistě žijí tisíce osob, které jsou schopny roušky šít – ale o možnosti nevědí nebo nevědí, jak se nejlépe zapojit. Prosíme Vás proto o  šíření přiloženého materiálu, ideálně vyvěšením na vývěsce obce, upozorněním v obecním rozhlase či jakýmkoliv jiným způsobem, který uznáte za účinný. Naši dobrovolníci při šití pomohou s dovozem materiálů a s odvozem hotových roušek. Veškeré informace o šití roušek naleznete na www.sijemerousky.cz.

Tato aktivita je podporována Jihomoravským krajem jako významné svépomocné opatření k prevenci šíření koronavirové infekce.

 

Takto o naší iniciativě hovoří například starosta obce Židlochovice, Jan Vitula, v pořadu České televize Dobré ráno: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/320291310020027/video/756965.

 

Přiložené soubory:
sijemerousky2.pdf
<<<  <<  266 - 271 / 313  >>  >>>